Noví STRATOVARIUS

31. července 2009 v 15:05 | Kristina |  Recenze Hudba
Jen velmi málo skupin vydrží desetiletí ve stále stejné sestavě. Možná je to skutečně obtížné. Snad během vývoje lidských myslí dochází k rozdílům zákonitě. Stratovarius během patnácti let svého vývoje vyměnil již desítku osobností, některé se vytratily jen na čas. Před rokem ovšem kapelu opustil samotný zakladatel kapely, především skladatel, hlavní textař a výborný kytarista Timo Tolkki. Každý byl samozřejmě nejzvědavější na to, jak si s Tolkkiho strato-kudrlinkami poradí mladičký Matias Kupiainen. Zvládl to.
Při poslechu nového alba "Polaris" je po prvních tónech jasné, že jde o Stratovarius. Bohužel však nenabízí nic navíc, žádné poslechové či textové překvapení. Jistá stagnace byla slyšet už z alba "Stratovarius", které ze strato-průměru čnělo hlavně díky hardrockovému, výbornému pokusu Maniak Dance. Jakoby fascinace světem a kouzlo hudby bylo tatam. Texty se staly depresivnějšími a tématicky chudšími. Hymny o ochraně přírody, mateřství či vesmíru nahradilo více love songů a tuctových válečných balad. Budiž alespoň malou útěchou, že Stratovarius mají jedny z nejkrásnějších love songů na metalové scéně, a pozitivně laděných písní se nevzdali zcela.
Hlavní ale je, že takové fascinující sklatby, jako Infinity, Babylon, Eternity nebo Elements a skvělé hity jako Hunting High and Low, Kiss of judas nebo S.O.S. jsou tu stále, a je možné je slyšet i živě. Při živém vystoupení jsou Stratovarius bezchybní a báječní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama