Letní dovolená po Vizovicku - Masters of Rock 2009!

22. července 2009 v 11:06 | Kristina |  Recenze Hudba
Zdá se to až neuvěřitelné, ale už mám za sebou pátý ročník tohoto odvázaného festivalu.
Zážitky z těch několika dní ještě umocňuje fakt, že zde slavíme s manželem výročí samého začátku, letos se navíc zúčastnil i můj čerstvě osmnáctiletý bratr. Mezi moje letošní úlovky patří podpis, který Timo Kotipelto věnoval na naše společné fotografie z roku 2007 a pózička s Chrigelem, talentovaným hudebníkem a zpěvákem zkupiny Eluveitie.
Atmosféra byla úžasná a díky vlídnějšímu počasí se dalo zůstávat "na place" déle. Vizovické vedro se konalo spíše jen v neděli, v pátek k večeru nás naopak potrápilo chladno.
Z interpretů mne nejvíce zaujali právě Eluveitie, ale i Schandmaul, In Extremo(opět!), Korpiklaani ("we will be back every fuckin´year!"), velkým překvapením pro mne, jako veteránku byli Kreyson a k nim se z českých skupin přidali Interitus i Fleret. Veliké překvapení z trochu jiného soudku pro mne byli Keep of Kalesin, ráda jsem si zopakovala DeathStars a zvědavá jsem byla na Dragonforce (ach, kdepak jsou moji pohádkoví Rhapsody).
Z nostalgie jsem shlédla i pár songů Nightwish (v roce 2005 jsme je propásli, ale kvůli tomu jsme dnes spolu), ale zajímavých mi přišlo jen pár nových songů, ty starší postrádaly veškerý svůj náboj. Nadšení ze Stratovarius (první song Hunting High and Low mě málem srazil na kolena) rušilo to, že se svojí výškou jsem téměř neviděla...
Shrnuto a podtrženo: klasická "hlavní rocková legenda" sice (možná někomu) chyběla, ale i tak jsem přesvědčena, že se všem interpretům vesměs dařilo, a festival jako hudební událost doslova zazářil!
Ps.: zajímavé obrázky v rubrice "moje foto úlovky"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama